Skip to main content

VC DAČIC

VC Dačic 2011

Dne 30. 4. 2011 se konala VC Dačic, které se zúčastnila Vendula Křížová a Zuzana Dračková.

Výsledky:

1.místo – Dračková Zuzana

2.místo – Křížová Vendula

Zuzka Dračková – dva zápasy (mladší žačky do 36 kg). Nad první soupeřkou jasně zvítězila na ipon a o zlato se poprala s hodně zkušenou soupeřkou. Štěstí bylo nakloněno Zuzce a ta nakonec vyhrála na yuko.

Vendula Křížová – dva zápasy (starší žačky do 48kg.) První, těžký zápas s velmi bojovnou a zkušenou soupeřkou vypadal nerozhodně, dokonce Vendula jednu chvíli dostala soupeřku do krásného škrcení (stačila chvilka a mohla vyhrát). Rozhodčí však rozhodl jinak a přerušil zápas (snad neviděl nebo nechtěl vidět). Jeho počin byl řádně okomentován trenéry z různých oddílů. V dlouhém zápase nakonec zvítězila zkušenost a dravost soupeřky a Vendula po chybě podlehla na deset bodů. Druhý zápas šla ve velkém klidu a zvítězila v první minutě na ipon.

Turnaje se zúčastnilo sedmdesát závodnic, může se zdát, že je to málo, ale o to krásnější judo děvčata předváděla. Nebylo slabé závodnice a všechny bojovaly jak o život. Naše holky neudělaly svému oddílu ostudu a můžu říct, že u Venduly jsem viděl nejkrásnější zápas v její sportovní kariéře.

Kříž Zbyněk