Skip to main content

PŘEBOR ČESKÉ REPUBLIKY STARŠÍCH ŽÁKŮ DRUŽSTEV

Posted in
Benešov_2011.jpg

Tento víkend se konal v Benešově přebor České republiky starších žáků družstev. Náš tým pod vedením trenérů Zdeňka Trávníčka a Jiřího Halvi ve složení:

  • 38kg Folber Filip
  • 42kg Župka Petr
  • 46kg Mahr Marek
  • 50 kg Štětka Petr
  • 55 kg Mátl Michal
  • 60 kg Vašina Michal
  • 66 kg Panfili Calin
  • 73 kg Diakov Jakub a Samson Lukáš
  • +73 kg Tržil Miroslav

Celkem se zúčastnilo 9 družstev.

Naše družstvo bylo nalosováno do skupiny s týmy Kaplic, Benešova a Plzně.

Ze skupiny postupovali první dva týmy.

V prvním zápase s Kaplicemi jsme bohužel prohráli 6:3. Ve druhém klání jsme narazili na Plzeň, kterou naši borci porazili 6:3. Jelikož vzájemné zápasy byli vyrovnané. Abychom postoupili do bojů o medaile ve třetím zápase s nevyspitatelným Benešovem kluci museli vyhrát. Což se nám podařilo a borce z Benešova jsme převálcovali 7:2.

To znamenalo, že jsme postoupili do semifinále, kde nás čekal souboj se silnou Ostravou. Kluky jsme namotivovali, ale ostraváci nás smetli, jak lavina 8:1 výsledek mluví za vše. Takže nás čekal boj o bronz, kde na nás čekali borci z Kaplic. Naše tažení za medailí se začalo od prvního zápasu komplikovat a než jsme se nadáli tak jsme prohrávali 4:0. Obrat ve výsledku začal Michal Mátl, který porazil Stacha na Ipon další snížení stavu se podařilo Michalovi Vašinovy, který porazil Kousala na Wazari hodně kousal, ale málo. V dalším utkání Calin Panfili musel zvítězit bohužel prohrál na juko, musím konstatovat, že nás rozhodčí poškodili kdy Calin soupeře okontroval chvatem kouči gary kde mohl být ohodnocen minimálně jukem a zápas se mohl vyvíjet v náš prospěch. Věděli jsme, že dvě nejtěžší váhy máme silné což Jakub Diakov a Mira Tržil, proměnili v plný bodový zisk. Bohužel už to byla jen úprava stavu na 5:4, takže z toho je neoblíbená bramborová.

Chtěl bych poděkovat klubům z Judo Kata Brno, Břeclavi, Tvrdonic a Žďáru nad Sázavou za hostování jejich závodníků za bojovné výkony všech zúčastněných a kolektivní povzbuzování.

Před rokem to bylo páté místo, tento rok čtvrté a příští rok když to bude mít vzestupnou tendenci tak vybojujeme nějaký cenný kov.

S pozdravem Jirka Halva a Zdeňek Trávníček.