Skip to main content

9.místo J.Petra na ME v Poreči!!!!

Jiří Petr na turnaji EJU Teplice

V sobotu 22.9. v cca 11:30 hodin odstartoval svoje vystoupení Jiří Petr na Mistrovství Evropy juniorů. Svůj kvalitní výkon, který stačil v konkurenci 46 závodníků ze 40 států na 9.místo začal sice pomaleji (jak u něj bývá zvykem), nicméně poté se buldočí vůlí prokousal do první poloviny tabulky. Z SCM Brno se zúčastnila ME také Leona Kubíková, která obsadila taktéž 9.místo. A jak se Jirka pral?

1.zápas

Petr – Tavakalyan (ARM) 10:0

Uběhlo pět sekund zápasu a málem byl konec… Jirka klasicky nechal hlavu ještě v šatně, pěkně se koukal dokola, nicméně prohrával na juko. Po dalších 20 vteřinách boje v ne-waza, kdy málem usnul jsem si myslel, že je na výletě u moře. …a on naštěstí nebyl. Pustil se do Arménce a stálým tlakem jej neustále ohrožoval. Sice hrozily kontry, nicméně Armén odcházel jako pára nad hrncem. Ještě 45 vteřin před koncem jsme stále prohrávali, nicméně pak přišla nádherná UMA a po ní TNO, dvě waza-ari a postup do dalšího kola. Armén bude mít asi tzv. Petrův komplex, protože vloni jej na ME vyřadil Ivan :-)

2.zápas

Petr – Tadej (SLO) 10:0

Tady už byl Jirka rozkoukanej, takže prohrával až za patnáct vteřin…opět juko dole. Dvě minuty se proti nepříjemnému slovinci nemohl prosadit, potom ovšem si vybojoval úchop, nebál se nastoupit na svůj osobní chvat UMA a byl z toho jeden z nejhečích ipponů turnaje.

3.zápas

Petr – Rasullu (AZE) 0:10

V tomto zápase se rozhodovalo o všem. vítězství znamenalo postup do bojů o medaile, prohra konec v turnaji a dělené 9.místo. Nasazený Rasullu byl silově lépe vybavený, dostal se do vedení a první dvě minuty kontroloval zápas. Poté ovšem přebral iniciativu Jirka a vyvíjel neskutečný tlak na soupeře ve snaze vyrovnat utkání. To se mu bohužel nepovedlo a v posledních sekundách prohrál v ne-waza na ippon.

Celkově jsem spokojen s Jirkovým výkonem na 70% :-) a doufám, že příští rok to už bude na 100%. Děkuji všem, kteří se podíleli na Jirkově přípravě (sparing, rodiče, klub SKKP a další) a pojďme do práce s Ivanem – ME U23 volá.